Andrija i njegov izlet u svemir
Prije nekoliko nedjelja kao po obiÄaju pogledao sam televizijsku emisiju Neprolazna pjesma na BiH 1. Gost je bio Andrija Stevanić, pjevaÄ koji je dugi niz godina bio solist Radio Sarajeva. Veoma skroman Andrija je opisao svoj susret sa sevdalinkom kao jedan izlet u svemir, izlet u nepoznato, ali lijepo i nezaboravno.
U pomenutoj emisiji je otpjevao više kvalitetnih pjesama, a u Sehari sam pohranio tri njegove pjesme.
U toku provjere kvaliteta digitalne obrade primijetio sam da je viÅ¡e pjesama koje su poodavno na ovoj stranici oÅ¡tećeno. Radi se ustvari o mojoj želji da posjetiocima pružim kvalitetniji nivo zvuÄnih zapisa i konvertiranju tih pjesama u format mp3PRO. Moguće greÅ¡ke kod ovog formata se pojavljuju kod onih koji imaju stare verzije playera koje pogreÅ¡no oÄitaju dužinu pjesme tako da su mi se i neki javili govoreći da im fali zavrÅ¡etak pjesme. Sve pjesme sam zbog toga vratio na stari format mp3 /128 kbs.
Ukoliko želite da sami provjerite eventualne greške kod vaših pjesama posjetite ovu stranicu. Aplikacija mp3test je shareware i ukoliko vam se sviđa registrujte program poslije 30 dana.
Objavljeno u
u
Tuesday, 16 May, 2006 u
9:04 pm u kategoriji
Novosti na sajtu .
Možeš pratiti bilo koji odgovor-komentar na ovu temu sa ovim linkom
RSS 2.0 feed.
Komentari su trenutno zatvoreni.
8 May, 2007 at 7:23 am
POHRANITE JOÅ VIÅ E ANDRIJINIH PJESAMA JER JE ON RASPJEVANI I UPJEVANI SLAVONSKI BOSANAC. HVALA ZA STRANICU . SEVDIÅ ITE NE UZDIÅ ITE . POHRANITE JOÅ PJESAMA OD RAZ.IZVOÄ‚ÂAÆA . MAHZUS SELAM OD DAMIRA
9 May, 2007 at 10:16 am
MOÂŽE LI JOŠNOTA PO MOGUÆNOSTI
“SARAJÄŒICE HAJDEMO”
9 May, 2007 at 10:19 am
AFERIM PAŠALIÆU
9 May, 2007 at 1:18 pm
Nemam notni zapis ali kako se radi o pjesmi dosta jednostavne strukture i ritma trebalo bi je moći odsvirati i bez nota. Gosp. Isović pjesmu poÄinje u A duru. U prvom dijelu znaÄi imamo A i E dur dok je u refrenu H i A dur sa Fisom i H durom na kraju.
Tekst pjesme ima pet strofa, orkestar može svirati foršpil samo jedanput prije svake strofe.
Pjesma je tipiÄni bosanski melos, odlikuje se umetanjem rijeÄi aman kako bi se uskladila melodija i rijeÄi.
SarajÄice, hajdemo, bona, hajdemo
mome selu zajedno, zajedno
konja ću ti osedlati
aman, pa ćemo bježati.
Imam šumu golemu, bona, golemu
i baÅ¡Äicu Å¡arenu, Å¡arenu
nasred baÅ¡Äe treÅ¡nja zrela
aman, slađa od šećera.
Blago tebi, momÄiću, bolan, momÄiću
kad jaÅ¡eÅ¡ na konjÄiću, konjÄiću
zlatan dizgin i uzdice
aman, male djevojÄice.
SarajÄice, ne luduj, bona, ne luduj
nikom ništa ne kazuj, ne kazuj
vodiću te, zlato moje
aman, gdje slavuji poje.
Å umica je golema, bolan, golema
a ja cura malena, malena
mogla bi me ujest’ guja
aman, slušaju㒠slavuja.
30 December, 2007 at 3:18 pm
Ima li netko rijeÄi i note pjesme: “Oj djevojko džidžo moja!”.